Słodycze wege – łakocie dla wegan i nie tylko. Wyjaśniamy, czym się charakteryzują

Lubisz odkrywać nowe smaki? A może interesuje Cię ograniczenie produktów odzwierzęcych? W takim razie spójrz na słodycze wege. Z całą pewnością są to produkty, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej. W dzisiejszym wpisie chcemy bowiem poruszyć tematykę weganizmu pod kątem słodkości. Wspominamy m.in. o tym, czym jest ten styl życia oraz dlaczego tradycyjne słodycze to w tym wypadku niekoniecznie dobry wybór. Czytając dalej, dowiesz się też, czym charakteryzują się wegańskie słodycze oraz gdzie można je kupić.

Weganizm a tradycyjne słodycze

W przypadku weganizmu bardzo często wyklucza się spożywanie tradycyjnych słodkości. Aby to zrozumieć, trzeba zacząć od samego początku, a mianowicie wyjaśnić, na czym polega ten styl życia.

Otóż istotą weganizmu jest wyeliminowanie z diety wszelkich produktów pochodzących od zwierząt, tj. ryb, mięsa, owoców morza, produktów mlecznych, a nawet jajek czy miodu. Wyznaje się przy tym zasadę, że przy pozyskiwaniu żywności nie może ucierpieć żadne zwierzę. W rezultacie białko zwierzęce zastępuje się białkiem roślinnym.

To właśnie dlatego tradycyjne słodkości nie zawsze są najlepszym wyborem dla wegan. Cała tajemnica tkwi w ich składzie. Zazwyczaj obfituje on w produkty odzwierzęce, jak np. żelatyna w żelkach, czy też masło, mleko i jaja w ciastkach. Czy to oznacza, że będąc weganinem, należy sięgać tylko i wyłącznie po przekąski w postaci warzyw i owoców? Na całe szczęście nie. Okazuje się, że bez produktów odzwierzęcych też można stworzyć coś smacznego, czego doskonałym przykładem są słodycze wege.

Czym są słodycze wege?

Czy wiesz o tym, że wiele produktów odzwierzęcych ma swoje roślinne zamienniki? To właśnie dlatego na rynku pojawia się coraz więcej artykułów dedykowanych weganom. Obejmują one również łakocie. To znakomita wiadomość dla tych, którzy zdecydowali się na weganizm, a tęskno im za słodyczami. Dzięki tym produktom nie trzeba całkowicie rezygnować ze smakołyków. Wystarczy jedynie sięgać po te dozwolone.

Słodycze wege mają specjalnie opracowany skład – w rezultacie nie zawiera on produktów pochodzących od zwierząt, a jednocześnie zaspokaja potrzebę na słodycze. Co więcej, nie odbiegają one od swojej tradycyjnej wersji. Mają tak samo doskonały smak i aromat. Warto też wspomnieć, że bardzo często stanowią zdrowszą alternatywę dla klasycznych łakoci. To dlatego, że bazują na warzywach, owocach i roślinach strączkowych. Wiele z nich produkuje się też z ekologicznych składników. Z całą pewnością jest to więc znakomita przekąska czy też deser. 

Nie oznacza to jednak, że weganie muszą ograniczyć się jedynie do słodyczy oznaczonych mianem wege. Dozwolonych produktów może być znacznie więcej. Wystarczy jedynie czytać składy.

Dla kogo przeznaczone są słodycze dla wegan?

Wbrew pozorom słodycze wege nie są zarezerwowane jedynie dla wegan. Sięgnąć po nie może każdy, komu zależy na ograniczeniu spożywania produktów odzwierzęcych. To także znakomity wybór dla osób, które lubią odkrywać nowe smaki. Słodycze wege są pyszne, a przy tym potrafią zaskakiwać swoją unikalnością.

Popularność słodyczy wege

Być może Cię to zaskoczy, ale obecnie coraz więcej ludzi przechodzi na weganizm – i wcale nie są to tylko i wyłącznie ekolodzy i miłośnicy zwierząt. Powody takiego stanu rzeczy bywają różne. Czasami pod wgląd brane są aspekty etyczne, innym zaś razem religijne czy też zdrowotne, np. potrzeba wprowadzenia diety eliminacyjnej.

Należy też nadmienić, że weganizm to znakomity wybór dla osób, które chcą rozpocząć zdrowy styl życia. To wszystko przez to, że dieta ta obfituje w warzywa i owoce, które są znakomitym źródłem witamin, minerałów oraz błonnika. W rezultacie weganie mają niższą tendencję do zapadania na takie choroby jak cukrzyca typu 2, rak prostaty, rak okrężnicy czy też choroby układu krążenia. Jest to też dobry sposób na utratę wagi.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki przełożyły się na rosnącą popularność weganizmu. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby szybko miało się to zmienić. Skoro rośnie popyt, rośnie więc również podaż. Nic więc dziwnego, że znacznemu poszerzeniu uległa także oferta produktów dedykowanych weganom. Tym samym weganie mają też coraz lepiej pod względem słodyczy. Na rynku pojawiają się ich różnorodne wersje – od czekolad, poprzez ciastka, aż po uwielbiane przez dzieci i dorosłych żelki czy też gumy. Każdy zatem jest w stanie znaleźć coś dla siebie. 

Trzeba jednak pamiętać, że nadal są to słodycze. Nie zawsze są więc zdrowe. Tak samo jak w przypadku tradycyjnych łakoci, ich skład może zawierać substancje słodzące czy też sztuczne dodatki.

Gdzie można kupić słodycze wege?

Jak już wspominaliśmy, słodycze wege stają się coraz popularniejsze. Obecnie więc kupić można je w wielu źródłach, z czego najbogatszym jest Internet. Nie mogliśmy więc pominąć tych łakoci w naszym e-sklepie. Tym samym powstała specjalna kategoria oznaczona jako słodycze wegetariańskie. Jest to dział, w którym każdy wegetarianin i weganin znajdzie coś dla siebie – i to bez konieczności przeszukiwania całego asortymentu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl