Jakie słodycze dla dzieci wybrać? Doradzamy

Każdy z nas lubi czasami pozwolić sobie na coś słodkiego. Nie ma w tym nic złego – pod warunkiem, że tego nie nadużywamy. Cukier, podobnie jak wszystko inne w nadmiarze, jest szkodliwy. Dlatego słodycze powinno się spożywać po pierwsze z umiarem, po drugie z rozsądkiem, a po trzecie – wybierać te zdrowsze produkty. Przede wszystkim dotyczy to dzieci. Ich małe i młode organizmy potrzebują zdrowej i zbilansowanej diety, ponieważ się rozwijają i wyrabiają w sobie zdrowe nawyki. To rodzice powinni decydować o tym, jakie słodycze dla dzieci będą odpowiednie. Jeśli tego nie wiesz, przeczytaj poniższy artykuł.

Czy słodycze dla dzieci to dobry pomysł?

Na to pytanie na pewno znasz odpowiedź! W nadmiernych ilościach każde jedzenie może być szkodliwe. Bez wątpienia słodycze to przekąski, które uwielbiają nie tylko dzieci, lecz również dorośli. Można je jednak dawać w rozsądnych ilościach, a jednocześnie uczyć, że mogą być spożywane raz na jakiś czas, np. przy okazji urodzin. Oferowane w naszym sklepie produkty są uwielbiane przez najmłodszych również z uwagi na wyjątkowe podanie. Kolorowe opakowanie, przedstawiające ulubioną postać z bajki to największa radość dla malucha! Dlatego jeśli nie jesteś przekonany, że słodycze to dobry pomysł, możesz wybierać takie, które zaskoczą dziecko swoim kształtem i będą niewielkie, w dozwolonej do spożycia porcji.

Jakie słodkości można dać dziecku?

Cukier występuje tak naprawdę w prawie każdym produkcie. Dlatego dając dzieciom słodkości, warto wybierać te zdrowsze wersje. Co to znaczy? Na rynku dostępnych jest wiele wariantów słodkich przekąsek skierowanych do konkretnej grupy konsumentów. Dostaniesz np. słodycze bez laktozy, bez glutenu czy też bez cukru. Produkty bez cukru, których słodki smak uzyskuje się dzięki dodaniu np. stewii to zdecydowanie lepszy wybór. W naszym sklepie kupisz np. lizaki lub świecące bransoletki bez cukru.

Dlaczego słodycze trzeba dawać dziecku z głową?

Cukier ma to do siebie, że w nadmiarze negatywnie wpływa na organizm człowieka. Dlatego zarówno dzieci, jak i dorośli nie powinni zbyt często sięgać po słodycze. Nadmierne jedzenie przekąsek, zamiast pełnowartościowych posiłków, może dla dziecka szybko stać się czymś zupełnie normalnym. Taki nawyk negatywnie wpływa na przyszłe zachowanie i prowadzi do rozwoju nadwagi i otyłości. Jako rodzic staraj się więc wyznaczać granice i uczyć malucha dobrych nawyków. Cukierek zjedzony wieczorem? Jedynie w drodze wyjątku, a najlepiej wcale! Sprawi to, że dziecko zapamięta drogę, jaką mu wskazałeś i w przyszłości będzie tak postępowało. Pamiętaj więc, że w takim wychowaniu bardzo ważna jest Twoja silna wola!

Jeśli nie chcesz podawać dziecku słodkości i wahasz się, jakie słodycze dla dzieci wybrać, zdecyduj się jedynie na rozwiązania niskocukrowe. Znajdziesz i takie w naszej ofercie! Oprócz tego zwróć uwagę na to, aby podawane słodycze były w małych opakowaniach i stanowiły jedną porcję! Możesz też koncentrować radość dziecka nie na samym jedzeniu słodyczy, lecz ich ciekawym wyglądzie, np. przypominającym ulubioną postać z bajki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl