Jak zapakować słodycze na święta? Poznaj nasze propozycje!

Święta to wspaniały, rodzinny czas, podczas którego ludzie obdarowują się wzajemnie prezentami. W paczkach zazwyczaj znajdują się akcesoria związane z zainteresowaniami obdarowywanego i pyszne łakocie. Zależy Ci na tym, aby podarowany przez Ciebie upominek nie tylko zachwycał swoją zawartością, ale także przemyślanym opakowaniem? Jak zapakować słodycze na święta? Czytaj dalej, by poznać nasze propozycje!

Jak zapakować słodycze na święta?

Estetyczne i stylowe opakowanie prezentu świątecznego podkreśla Twoją troskę o satysfakcję obdarowanej osoby. Zamierzasz zrobić komuś przyjemną niespodziankę? Nie chcesz, aby była zapakowana w nudną, kupioną w sklepie torebkę lub pudełko? Jak możesz samodzielnie zapakować słodycze na święta tak, aby robiły wrażenie? Mamy dla Ciebie dwa pomysły!

Duży cukierek

Potrzebne przedmioty:

- rolka papieru do pakowania

- około 50 cm wstążki

- nożyczki

- taśma klejąca

 

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań przy pakowaniu słodyczy na święta jest zrobienie pięknego papierowego cukierka. Do powodzenia tego wzoru zapewne przyczynia się fakt, że nie potrzeba wielu rzeczy, aby go wykonać. Od czego powinieneś zacząć?

  1. Wytnij z papieru prostokąt. Jego rozmiar jest uzależniony od wielkości Twojego prezentu. Najlepiej, aby jego dłuższy bok nie był większy niż 50 cm, bo w innym wypadku opakowanie może być podatne na uszkodzenia.
  2. Złóż prostokąt w rulon tak, aby dłuższe boki na siebie nachodziły, a następnie sklej je taśmą klejącą.
  3. Przetnij wstążkę na pół i jednym jej kawałkiem zwiąż jedną część rulonu. Jak? Kokarda powinna znajdować się około 5-10 cm od końca papieru tak, aby wyglądała, jak końcówka cukierka.
  4. Nasyp do środka słodyczy — możesz tam włożyć cukierki, lizaki, batoniki — a następnie zawiąż wstążką drugą końcówkę papierowego cukierka.
  5. Jeżeli uznasz, że na końcach jest za dużo papieru, przytnij go do długości, która Cię usatysfakcjonuje.

 

Sanie Świętego Mikołaja

Potrzebne przedmioty:

- dwie laski Candy Cane

- prostokątne słodycze, raczej w płaskich opakowaniach

- dwustronna taśma klejąca

- około metr szerokiej wstążki

- samoprzylepna kokarda

 

Zależy Ci na tym, aby podarowane przez Ciebie łakocie zrobiły duże wrażenie? Zdecyduj się na zapakowanie słodyczy świątecznych w formę sań Świętego Mikołaja! Jak się do tego zabrać?

  1. Wybierz spośród słodyczy największe opakowanie. Za pomocą taśmy dwustronnej przymocuj do jego spodu dwie laski Candy Cane tak, aby przypominały płozy sań.
  2. Poukładaj kolejne słodycze w piramidę tak, aby najniżej były największe i najszersze, a na szczycie najmniejsze produkty. Następnie połącz wszystkie z nich taśmą dwustronną i przyczep je do „sań”.
  3. Tak ułożone słodycze przewiąż wstążką, a na końcu, na szczycie, umieść samoprzylepną kokardę.

 

Efektownie zapakowane słodycze są wspaniałym pomysłem na świąteczny prezent nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Szeroki wybór wysokiej jakości łakoci znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Wybieraj między batonami, lizakami, piankami, czy produktami z czekolady. Zdecyduj się na te, które trafią w gusta Twoich bliskich!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl